Zagłębie jedną nogą w półfinale!

12

KGHM Zagłębie Lubin rozgromiło Polonia Warszawa 5:0 (3:0) w meczu Remes Pucharu Polski.

Obie drużyny rozpoczęły nerwowo. Sporo było niedokładnych podań, a walka o piłkę koncentrowała się w środkowej części boiska. W 10 minucie Robert Kolendowicz płasko podawał z lewej strony boiska, ale toczącą się wzdłuż bramki piłkę wybili obrońcy.

Od tego momentu przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć. W 17 minucie, po błędzie obrońców, piłka trafiła pod nogi Macieja Iwańskiego, a ten silnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

Chwilę później groźnie było pod bramką Zagłębia. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Grzegorz Piechna. Stojąc 3 metry od bramki nie zdołał jednak opanować piłki, która została wybita przez obrońców.

Odpowiedź Zagłębia była błyskawiczna. W 26 minucie, po znakomitym podaniu Szymona Pawłowskiego, mocnym strzałem z 17 metra popisał się Rui Miguel. Piłka wpadła do siatki, a zasłonięty Pietrzkiewicz nie miał żadnych szans na obronę tego strzału.

Zagłębie poszło za ciosem i w 36 minucie, po dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu rożnego, i zamieszaniu w polu bramkowym gości piłkę do bramki głową skierował Michał Chałbiński. Pierwsza połowa skończyła się trzybramkowym prowadzeniem zespołu z Lubina.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie ciągle atakowało. Poloniści, w nielicznych kontratakach, próbowali konstruować akcje, ale kończyły się one zazwyczaj na 35-40 metrze, rozbijane przez świetnie grających defensorów mistrza Polski.

W 56 minucie w stronę bramki bronionej przez Pietrzkiewicza podawał Grzegorz Bartczak, a lot piłki lekkim dotknięciem przedłużył Miguel zdobywając tym samym czwartego gola dla Zagłębia.

W 69 minucie za faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lumir Sedlacek. Osłabiona Polonia nie była w stanie zatrzymać szarżujących zawodników Zagłębia. W 76 minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, ładnym strzałem z 15 metrów, zdobył Chałbiński.

W końcówce spotkania kibice mogli oglądać prawdziwe oblężenie bramki Polonii. Zagłębie wypracowało sobie kilka dogodnych pozycji strzeleckich, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Bramki: 1:0 Maciej Iwański (17), 2:0 Rui Miguel (26), 3:0 Michał Chałbiński (36), 4:0 Rui Miguel (56), 5:0 Michał Chałbiński (76).

Żółte kartki – Zagłębie: Mate Lacic, Grzegorz Bartczak, Polonia: Lumir Sedlacek. Czerwona kartka za drugą żółtą – Polonia: Lumir Sedlacek (69).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 3 500. (PAP)

Rewanż 8 kwietnia w Warszawie.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sreten Sretenovic, Mate Lacic – Robert Kolendowicz, Szymon Pawłowski, Dariusz Jackiewicz, Maciej Iwański, Rui Miguel (85. Dawid Plizga) – Michał Chałbiński.

Polonia Warszawa: Dawid Pietrzkiewicz – Bartłomiej Konieczny, Grzegorz Wędzyński, Łukasz Piątek (71. Grzegorz Wojdyga), Grzegorz Piechna (52. Bartłomiej Nowak), Piotr Kosiorowski, Radosław Gilewicz, Jacek Broniewicz (52. Piotr Kulpaka), Krzysztof Bąk, Lumir Sedlacek, Piotr Klepczarek.

źródło: wp.pl