Zagłębie degraduje Lechię!

794

Sobotnie starcie 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się bardzo ważnym zwycięstwem Miedziowych 3:1! Bramki dla naszego zespołu zdobywali dziś Bartosz Kopacz, Kacper Chodyna oraz Tomasz Pieńko.​

Lubinianie ruszyli do ataku od pierwszej minuty jednak to gospodarze pierwsi zdobyli gola. Wychowanek Zagłębia Lubin – Jarosław Kubicki grający w Lechii Gdańsk wyprowadził swój klub na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy stan rywalizacji wyrównał Bartosz Kopacz, który… wcześniej grał w Lechii Gdańsk.

Druga część meczu należała do gości, którzy konstruowali coraz groźniejsze akcję. Elementem, który przeważył było wpuszczenie na plac gry Tomasza Pieńko. Młodzieżowiec lubinian pierw zaliczył asystę drugiego stopnia przy trafieniu Chodyny, a następnie po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

Zagłębie dzięki zwycięstwu przybliżyło się do utrzymania i jednocześnie sprawiło, że Lechia Gdańsk spadła do pierwszej ligi.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 5. Jakub Bartkowski, 25. Michał Nalepa, 4. Kristers Tobers, 97. Joel Abu Hanna (84, 2. Rafał Pietrzak) – 10. Bassekou Diabaté, 6. Jarosław Kubicki (77, 30. Kevin Friesenbichler), 88. Jakub Kałuziński, 28. Flávio Paixão (77, 7. Maciej Gajos), 33. Marco Terrazzino (58, 99. İlkay Durmuş) – 9. Łukasz Zwoliński.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (83, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (65, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (72, 7. Saša Živec) – 90. Dawid Kurminowski (83, 15. Martin Doležal).