Zagłębie bliżej utrzymania. Fenomenalny Schodowski!

817

W pierwszym meczu barażowym piłkarze ręczni Zagłębia wygrali na wyjeździe ze Stalą Mielec różnicą trzech bramek. Miedziowi rewanżowe spotkanie rozegrają w najbliższą środę w hali RCS w Lubinie.

Zagłębie Lubin jest bliżej utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale do końca musi zachować czujność. Dziś Stal Mielec postawiła trudne warunki i pokazała prawdziwy charakter szczególnie w pierwszej części spotkania. Mielczanie wygrywali ją nawet różnicą pięciu bramek, co pokazywało, że walkę o awans do PGNiG Superligi traktują niezwykle poważnie. Miedziowi walczyli do końca pierwszej połowy i po dwóch kwadransach przegrywali nieco mniej, bo trzema trafieniami.

W drugiej połowie lubinianie zagrali wręcz fenomenalnie, bezbłędnie w obronie, a bohaterem spotkania okazał się Marcin Schodowski. Golkiper Zagłębia zatrzymał 12 z 20 rzutów, dzięki czemu zespół przejął inicjatywę. 60% procent skuteczności zrobiło swoje, bo w drugiej połowie Stal praktycznie nie istniała. Marcin Schodowski po raz kolejny pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności i w dużej mierze, dzięki niemu Zagłębie wraca z Mielca z cenną wygraną.

Rewanż odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie 31 maja. Początek meczu o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

Handball Stal Mielec – Zagłębie Lubin 19:22 (14:11)

Stal: Dekarz – Graczyk 7, Napierała 6, Babicz 2, Nowak 2, Wołyncew 1, Wilk 1, Smoliński, Goliszewski, Osmola, Kaźmierczak, Kotliński, Włoskiewicz.

Zagłębie: Procho, Schodowski – Moryń 4, Michalak 3, Drozdalski 3, Bekisz 3, Hlushak 2, Bogacz 2, Krupa 2, Stankiewicz 1, Pietruszko 1, Iskra 1, Hajnos.