Zadanie wykonane. „Miedziowi” w 1/8 Pucharu Polski

154

W ramach 1/16 rozgrywek Fortuna Pucharu Polski KGHM Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z ŁKS w Łodzi. Bramkę na wagę awansu zdobył z rzutu karnego Filip Starzyński.

Od początku spotkania „Miedziowi” rzucili się do ataku i już w 4. minucie przed szansą stanął Starzyński i tylko on wie jak nie strzelił gola z kilku metrów. Jego uderzenie nogami wybronił bramkarz gospodarzy. W 8 minucie pomocnik Zagłębia mądrze dał się faulować w polu karnym i „Figo” sam zamienił wywalczoną jedenastkę na bramkę. Mecz po golu nabrał tempa i obie drużyny stwarzały sytuację, jednak świetnie dysponowani byli obaj bramkarze.

Druga odsłona spotkania znów należała do Zagłębia. W 48. minucie Starzyński uderzał, ale znów fenomenalnie w bramce Arndt. W 52. minucie piłka ponownie wpadła do siatki ŁKSu, jednak Podliński, który zdobył gola był na minimalnym spalony i sędzia nie uznał bramki. W 81. minucie w barwach „Miedziowych” zadebiutował wychowanek – Bartłomiej Kłudka. W końcówce spotkania ŁKS zaatakował wszystkimi siłami i Zagłębie zawdzięcza zwycięstwo świetnej postawie Dominika Hładuna w bramce. Po stronie ŁKSu również bramkarz był bohaterem spotkania.

Składy:

ŁKS: Arndt – Sobociński, Nacho(59′ Lorenc), Szeliga Bąkowicz – Tosik(70′ Nowacki) – Ricardinho, Kuźma(85′ Rygaard) – Gryszkiewicz(Kelechukwu), Javi, Corral(70′ Jurić)

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Kruk, Pantić, Bartolewski – Żubrowski(67′ Zhigulev), Poręba(81′ Pakulski) – Starzyński, Daniel(42′ Szysz), Żivec(81′ Kłudka) – Podliński(67′ Zajic)