Zaczęły od wygranej

12

Pewną wygraną zainaugurowały sezon 2013/2014 szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Miedziowe ograły na wyjeździe Olimp-Beskid Nowy Sącz 28:20 (16:10).

Na początku gospodynie pojedynku stawiły opór wicemistrzyniom Polski. Po pięciu minutach mieliśmy remis po 3, a chwilę później zespół z Nowego Sącza wyszedł na prowadzenie 5:4. Kolejne dwadzieścia minut to już przewaga podopiecznych Bożeny Karkut, które do szatni schodziły, prowadząc 16:10.

Wyraźne prowadzenie, wypracowane w pierwszej części spotkania pozwoliło miedziowym kontrolować wydarzenia w drugiej połowie. Przewaga Zagłębie oscylowała w granicach 6-7 bramek, a mecz zakończył się rezultatem 28:20 dla podopiecznych Bożeny Karkut. Kolejny raz nie do zatrzymania były rozgrywające miedziowych – Karolina Semeniuk-Olchawa i Joanna Obrusiewicz zdobyły łącznie aż 16 bramek!

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:28 (10:16)
Olimpia-Beskid: Wawrzynkowska, Sach, Szczurek – Płachta 6, Maślanka 4, Szczecina 4, Olszowa 2, Rączka 2, Figiel 1, Masna 1, Gadzina, Leśniak.
KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Obrusiewicz 9, Semeniuk-Olchawa 7, Jochymek 4, Piekarz, Robótka, Tracz, Załęczna 3, Jelić 2, Lalewicz 1, Paluch 1, Walczak 1, Bader, Pałgan.