Zaczęły od wygranej!

74

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom w hali RCS podczas pierwszego meczu rundy finałowej! Metraco Zagłębia Lubin zwyciężyło Start Elbląg po rzutach karnych i jest liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet!

Na bramkę Joanny Wagi szybko odpowiedziała Małgorzata Buklarewicz, ale chwilę później po trafieniu Patrycji Świerżewskiej było 2:1. Po wymianie ciosów z obu stron Miedziowe wyszły na prowadzenie, co miało miejsce w dziesiątej minucie – 5:4. Dobry okres gry przyjezdnych, a w szczególności Świerżewskiej sprawiły, że na prowadzeniu znów były elblążanki. Po upływie kwadransa zawodniczki Metraco Zagłębia złapały wiatr w żagle, kolejne piłki odbijała Monika Wąż, dobre wejście zaliczyła Malwina Hartman i po strzeleckiej passie Miedziowe prowadziły już 12:8. W końcówce pierwszej połowy przyjezdne odrobiły straty i do przerwy, głównie za sprawą Joanny Wagi, mieliśmy remis.

Miedziowe źle weszły w drugą połowę. Ta część spotkania zaczęła się od zmarnowanego rzutu karnego przez Malwinę Hartman i trafienia z koła Tatiany Trbović oraz bramek Hanny Yashchuk i Magdaleny Balsam, co sprawiło, że Start wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie. O czas poprosiła Bożena Karkut i Miedziowe zaczęły grać lepiej, odrabiać starty. Po trafieniu ze skrzydła Adrianny Górnej był remis. W 40. minucie lubinianki przegrywały, a na domiar złego musiały radzić sobie w osłabieniu, ale w tym przypadku pomyliły się sędziny, które nie radziły sobie z trudami tego spotkania. Chwilę później para sędziowska nie podyktowała ewidentnego karnego dla Miedziowych. Pięć minut przed końcem czas dla swojej drużyny wzięła Bożena Karkut, a jej podopieczne traciły do rywalek dwie bramki – 23:25. Poł minuty przed końcem trafiła Patrycja Świerżewska i było 27:26 dla Startu. Osiemnaście sekund przed końcową syreną karnego wykorzystała Klaudia Pielesz i byliśmy świadkami karnych!

Już pierwszego karnego w wykonaniu najlepszej zawodniczki Startu obroniła Monika Wąż. Do końca żadna szczypiornistek się już nie pomyliło, co oznaczało końcowy triumf Metraco Zagłębia Lubin!

-Wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, ale celowałyśmy w wygraną. Z przebiegu tego meczu możemy jednak być zadowolone, że udało się wygrać po karnych i zdobyć dwa punkty, bo w drugiej połowie mecz lepiej układał się dla Startu – mówiła po meczu Małgorzata Buklarewicz, rozgrywająca Miedziowych.