Zaczęli okres przygotowawczy

15

W swoim pierwszym meczu sparingowym, ZZPD Górnik Lubin pokonał 4:0 sąsiadów zza miedzy, Iskrę Księgienice. Pojedynek odbył się na stadionie ZSZiO w Lubinie.

Na pierwsze spotkanie sparingowe sztab szkoleniowcy Górnika Lubin wystawił szesnastoosobową kadrę. Z tego pięciu zawodników jest testowanych. W pierwszej połowie grała jedenastka, która reprezentowała Górnika Lubin w rundzie wiosennej. Podopieczni Arkadiusza Żarczyńskiego pierwszą bramkę zdobyli w 7. minucie rywalizacji. Autorem gola był Damian Stachura .

W drugiej odsłonie meczu, na boisku zadebiutowali nowi zawodnicy. Drugiego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Marczuk. Niedługo potem, na 3:0 podwyższył Marcin Rzeczkowski, a wynik spotkania ustalił Krzysztof Marczuk strzelając bramkę na 4:0. – Gra zespołu, szczególnie w środku pola, mogła się podobać gdzie grali Stachura i Rzeczkowski, ładnie rozgrywali piłkę do bocznych pomocników, którzy siali popłoch pod bramką rywala . Mieliśmy jeszcze wiele sytuacji na podwyższenie wyniku. Kontrolowaliśmy grę, tak aby z czystym kontem zakończyć to spotkanie. Trzeba pochwalić wszystkich zawodników Górnika jak i Iskry za dobra postawę w meczu. – podsumował Piotr Marczuk, prezes ZZPD Górnika Lubin.

Skład Górnika: bramkarz – zawodnik testowany, W. Mizieliński, Laskowski Adam, Laskowski Andrzej, T. Cierlik, T. Mazurkiewicz, Ł. Kowalski, K. Marczuk, M. Rzeczkowski, D. Stachura, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Następny sparing zostanie rozegrany 8 sierpnia o godzinie 18.00 w Prochowicach. Przeciwnikiem Górnika będzie tamtejsza Prochowiczanka.