Zacięty mecz z Siechnicami

77

Zaledwie pięcioma punktami drużyna SMK Lubin przegrała mecz z KKS Siechnice. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się wynikiem 73:68 dla przeciwników.

Lubińska drużyna rozpoczęła ospale, przez co gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie zawodnicy KKS Siechnice mieli dziesięciopunktową przewagę. Zespół SMK Lubin odpowiedział zaciętą walką. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy lubinianom udało się zejść do 4 punktów, jednak wówczas przeciwnik odpowiedział akcją 2+1 i trafił z 8 m za 3 punkty. Przez resztę meczu obie drużyny toczyły bój o każdy punkt. W ostatniej – czwartej kwarcie SMK Lubin postawiło na twardą obronę i jak się okazało słusznie. Lubińskie „lwy” szybko dogoniły rywali na 5 punktów. W samej końcówce spotkania Paweł Macowicz dwukrotnie trafił za 3 punkty, dzięki czemu strata wynosiła jedynie 2 punkty. Zawodnicy SMK Lubin przerywali akcje faulami i liczyli na niecelne rzuty osobiste przeciwników. Ostatecznie ekipa „Lwów” musiała uznać wyższość rywali.