Za paszport można teraz zapłacić na miejscu

2365

W lubińskim biurze paszportowym wprowadzone zostało kolejne ułatwienie. Od teraz wszelkie opłaty można wykonać na miejscu, kartą lub telefonem.

Do tej pory, każdy, kto chciał wyrobić paszport w lubińskim biurze paszportowym mieszczącym się w Starostwie Powiatowym, musiał dokonać opłaty przelewem i dostarczyć wydrukowane potwierdzenie. Teraz nie ma już takiej potrzeby. W biurze pojawił się terminal płatniczy.

– Wszystko załatwiane jest elektronicznie. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie, stary paszport, jeśli ktoś posiada, i resztę formalności załatwiamy na miejscu – informują pracownicy punktu paszportowego.

Od listopada ubiegłego roku nie ma już potrzeby wypełniania papierowego wniosku. Wtedy to wprowadzono nowy system. Wniosek jest generowany w systemie przez urzędnika paszportowego, a następnie podpisywany przez obywatela na urządzeniu służącym do pobierania odręcznego podpisu cyfrowego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Lubinie

Wakacyjny boom paszportowy mamy już za sobą. Aby wyrobić paszport, nie trzeba się wcześniej umawiać, wystarczy po prostu przyjść. W Lubinie można to zrobić w pokoju nr 216 w Starostwie Powiatowym. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

Informacje o opłatach i tego, co należy mieć ze sobą, by wyrobić dokument, można znaleźć TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY