Za mandat zapłacimy kartą

125

Przekraczasz dozwoloną prędkość, zatrzymuje cię policja, otrzymujesz mandat. Nie masz przy sobie gotówki? Żaden problem – lubińska policja przypomina, że za mandat można zapłacić kartą.

Jak informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin, policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy, za pomocą którego można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego. Należy jednak pamiętać, że grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty. Płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową.

– Jeżeli osoba wyrazi taką wolę, policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności. Dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego, nie poniesiecie Państwo żadnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją, za to unikniecie ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez Urząd Skarbowy – zauważa asp. sztab. Serafin.

Dla tych, którzy mandatów płacić nie lubią, jest jedna rada – ostrożna jazda, zgodnie z obowiązującymi przepisami.