Za darmo przebadają małych lubinian

3563

Fundacja Ronalda McDonalda oraz Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców osób niepełnosprawnych „Równe Szanse” w Lubinie zapraszają na bezpłatne badania „Nie nowotworom u dzieci”. 6 sierpnia zostaną przeprowadzone kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat oraz podopiecznych stowarzyszenia.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni, rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało ponad 70 000 dzieci.

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Do ambulansu mogą zostać przyjęte wyłącznie osoby, które w ciągu dwóch tygodni poprzedzających termin badania nie miały świadomego kontaktu z jakimikolwiek chorobami zakaźnymi. W odniesieniu do zagrożenia koronawirusem Sars-CoV-2 również takie, które nie miały w tym czasie kontaktu z osobami podróżującymi z zagranicy lub objętymi kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym. Badania prowadzone są w jednym gabinecie, aby opiekunowie dzieci i pacjenci nie spotkali się w sekretariacie ambulansu.

Aby wziąć udział w badaniu USG, należy wcześniej zarejestrować dziecko, dzwoniąc pod numer 76 842 00 21, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta będzie w dniach 22-23 lipca w godzinach 7-14.

Badania zostaną wykonane 6 sierpnia na parkingu przy hali RCS ul. Odrodzenia 28 B. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas rejestracji rodzice otrzymają dokładną godzinę badania, aby nie musieli czekać z dziećmi w długiej kolejce.

MP/Fot. archiwum organizatorów