Z Wrocławia do Londynu – nowe połączenie lotnicze

1232

British Airways dołącza do przewoźników oferujących połączenia z Wrocławia. Bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow oznaczają dla mieszkańców naszego regionu łatwe dotarcie do niemal wszystkich zakątków świata.

Fot. Łukasz Giza/Port Lotniczy Wrocław

Połączenie do Londyn-Heathrow to nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia. Ten brytyjski port znajduje się w czołówce największych lotnisk w Europie – w 2019 r. obsłużył ponad 80 mln pasażerów. Dolnoślązacy będą mogli dotrzeć tam bezpośrednio ze stolicy regionu od 1 lipca.

– Bliskość portu lotniczego z dużą siatką połączeń to ogromny atut. Sądzę, że uda nam się jeszcze w tym roku zacząć odbudowywać turystykę, która dla Dolnego Śląska ma ogromne znaczenie. Chcemy gościć zagranicznych turystów i umożliwiać podróże naszym mieszkańcom. Europejskie połączenia lotnicze to też duże ułatwienie dla osób pracujących za granicą, ale wciąż uważających Dolny Śląsk za swój dom – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

– Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyce. Wiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem – potwierdza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Połączenie na trasie Port Lotniczy Wrocław – Londyn-Heathrow będzie realizowane od 1 lipca do 26 września, dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Bilety można już rezerwować w systemie internetowym Biritsh Airways. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie wróci w sezonie letnim 2022.

– To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk Londynie – Luton oraz Stansted – pasażerowie zyskują ogromne możliwości – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tegoroczny rozkład lotów na Strachowicach obejmuje ponad 50 kierunków w ramach połączeń sieciowych, czarterowych i tanich linii lotniczych.