Z tych krajów mieszkańcy Lubina najczęściej sprowadzają samochody

105

Od wielu lat każdego roku setki tysięcy Polaków, w tym mieszkańcy Lublina i okolic, decydują się na sprowadzenie samochodu z zagranicy. Z jakich krajów najchętniej importujemy auta? Poznaj zestawienie, które pozwala na znalezienie odpowiedzi na to pytanie.

Niemcy

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że właśnie z Niemiec ściągamy najwięcej samochodów. Jak pokazują statystyki, aż 37% wszystkich pojazdów kupowanych zagranicą i przywożonych do Polski pochodzi właśnie z RFN. Odpowiedź na popularność tego kraju wśród polskich importerów aut jest oczywista – bliska lokalizacja. Otwarta granica i nieduża odległość dzieląca Polskę od Niemiec sprawiają, że nawet w ciągu jednego dnia można sprowadzić zarówno nowy, jak i używany samochód.

Jednak nie tylko kwestie geograficzne odgrywają w tym przypadku ważną rolę, bo gdyby tak było, mieszkańcy Lublina i innych miejscowości nad Wisłą sprowadzaliby wiele aut również z Czech i Słowacji. Tymczasem żaden z tych krajów nie znajduje się w pierwszej piątce pod względem liczby samochodów importowych do Polski. W takim razie jakie czynniki sprawiają, że tak często decydujemy się na kupno auta z Niemiec?

Poza bliską odległością do granicy duże znaczenie ma ogromny rynek motoryzacyjny. Dostępność dziesiątków milionów wszelkiego rodzaju pojazdów przekłada się na szeroki wybór i pozwala znaleźć dosłownie dowolny egzemplarz niezależnie od indywidualnych wymagań i możliwości finansowych. Ponadto należy zwrócić uwagę na dobry stan techniczny, w jakim z reguły znajdują się niemieckie auta, a także na ich korzystne ceny. Decydując się na sprowadzenie samochodu z RFN, pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia OC, w którego znalezieniu pomoże Ci strona https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Wielka Brytania

O ile pierwsze miejsce Niemiec w prezentowanym zestawieniu nie powinno być dla nikogo niespodzianką, o tyle druga pozycja Wielkiej Brytanii z udziałem 17,5% może już budzić pewne zdziwienie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na umiejscowienie kierownicy po prawej stronie w brytyjskich samochodach, jak również z uwagi na dużą odległość i opuszczenie Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Każdy z tych aspektów utrudnia import auta Wielkiej Brytanii, ale – jak widać – nie wyklucza go.

Przyczyn dużej popularności Anglii wśród krajów, z których mieszkańcy Lublina i innych regionów Polski importują samochody, należy poszukiwać m.in. w dużej liczbie rodaków żyjących na Wyspach. Fakt osiedlenia się w tym miejscu setek tysięcy Polaków znacząco ułatwia bezpieczne i korzystne finansowo przeprowadzenie transakcji. Również relatywnie niskie ceny samochodów w UK przekładają się na wysoką pozycję tego kraju w prezentowanym zestawieniu. Jeśli zamierzasz sprowadzić auto bez dowodu rejestracyjnego, zapoznaj się z procedurami obowiązującymi w tym zakresie, które zostały opisane pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-bez-dowodu-rejestracyjnego/.

Francja

Na trzecim miejscu plasuje się Francja, skąd Polacy przywożą 14,4% wszystkich aut sprowadzanych w ciągu roku do kraju. Zastanawiając się nad popularnością tego państwa wśród polskich importerów, właściwie można by wymienić wszystkie czynniki opisane w kontekście Niemiec. Chodzi więc o bardzo duży rynek motoryzacyjny, stosunkowo atrakcyjne ceny i bliskość geograficzną.

Włochy

Znacznie mniejszy udział w imporcie do Polski mają auta z Włoch, których jest zaledwie ok. 6%. Skąd dość niska popularność tego kraju wśród nabywców znad Wisły? Wydaje się, że głównym powodem jest często kiepski stan techniczny samochodów z Półwyspu Apenińskiego. Można spotkać się z wieloma opiniami wskazującymi, że Włosi nie dbają o swoje pojazdy, w związku z czym trudno znaleźć godny polecenia model.

Belgia

Nieco mniej, bo 5,1% wszystkich sprowadzanych do Polski samochodów pochodzi z Belgii. Do zakupów w tym kraju zachęca z reguły dobry stan techniczny, podczas gdy zniechęcać może relatywnie duża odległość od Polski, szczególnie od Lublina.

Holandia

W przypadku Holandii można by powtórzyć wszystko, co zostało napisane odnośnie do Belgii. Holendrzy uchodzą raczej za kierowców, którzy utrzymują samochody w dobrym stanie, ale konieczność przejechania znacznego dystansu może być przeszkodą dla wielu osób rozważających właśnie ten kraj. Jeśli mimo to decydujesz się na auto z Holandii, przed wyjazdem zalecamy wykupienie ubezpieczenia na wyjazd, o którym przeczytasz więcej na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-na-wyjazd/.


POWIĄZANE ARTYKUŁY