Z rowerem nie wejdziesz

953

Ponieważ ostatnio pojawiło się wiele pytań i wątpliwości, lubińskie zoo przypomina, że nie można jeździć rowerem, hulajnogą ani na rolkach po parku Wrocławskim, wyjątkiem są małe dzieci. Zasady te wprowadzono ze względów bezpieczeństwa ludzi oraz zwierząt.

Fot. Zoo Lubin

Od początku funkcjonowania lubińskiego zoo i parku Wrocławskiego w nowej odsłonie, po modernizacji, w tym miejscu obowiązuje zakaz jeżdżenia na rowerach. Nie można ich tu również wprowadzać. Przy wejściach znajdują się parkingi, gdzie można zostawić swoje jednoślady.

Ostatnio jednak pracownicy zoo otrzymują coraz więcej pytań o rowery. Dlatego wyjaśniają jeszcze raz, że ze względów bezpieczeństwa ludzi i zwierząt, do parku nie można wejść z rowerem, hulajnogą czy jadąc na rolkach. Z tym sprzętem wpuszczane są tylko dzieci do 4. roku życia. Pozostałe osoby przy bramach wejściowych proszone są przez pracowników ochrony o pozostawienie swoich jednośladów.

– Zachęcamy do przebywania na terenie ogrodu zoologicznego w ramach pieszych spacerów, a nie przejażdżek – mówią pracownicy lubińskiego zoo. – Nie dopuszczamy możliwości przenoszenia rowerów czy innych urządzeń jeżdżących przez teren ZOO Lubin. Przypominamy również, że obowiązuje zakaz wstępu z balonami i hałasowania. Pamiętajmy, że park Wrocławski, jako miejsce, w którym znajduje się ogród zoologiczny, jest przede wszystkim domem dla zwierząt i naszym wspólnym priorytetem jest ich dobrostan – czytamy, w informacji, jaka ukazała się również w mediach społecznościowych.