Z Eintrachtem na remis

18

Ostatnią grą kontrolną miedziowych podczas zgrupowania w Austrii było spotkanie z Eintrachtem Frankfurt. Podopieczni Pavla Hapala zremisowali 2:2 z beniaminkiem Bundesligi. Dwie bramki dla Zagłębia zdobył Robert Jeż.

Jako pierwsi zaatakowali piłkarze z Niemiec. Strzał w 3. minucie rywalizacji okazał się niecelny. Zagłębie odpowiedziało chwilę później. Do głosu doszedł Darvydas Sernas. Jednak strzał Litwina bez problemu obronił Oka Nikolov. W 6. minucie spotkania, dobrą interwencją popisał się tym razem bramkarz miedziowych, Michał Gliwa, który zatrzymał akcję Niemców. Do przerwy było 0:0.

W 62. minucie rywalizacji padł pierwszy gol. Erwin Hoffer strzałem po ziemi pokonał Michała Gliwę. Kilka minut później Kamil Wilczek i Arkadiusz Woźniak wypracowali składną akcję. Ten drugi podał do Roberta Jeża, który doprowadził do wyrównania. W 83. minucie spotkania, Zagłębie objęło prowadzenie. Elton Lira podał piłkę w środek pola do wbiegającego Jeża, który znów pokonał niemieckiego bramkarza. Wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem miedziowych, kiedy w 89. minucie, Benjamin Köhler strzelił gola na 2:2.

Skład Zagłębia: Gliwa, Costa, Horvath (46′ Reina), Vidanov, Rymaniak, Bilek (75′ Ekwueme), Hanzel (60′ Wilczek), Małkowski (46′ Lira), Hodur (46′ Jeż), Pawłowski (75′ Sloboda), Sernas (60′ Wilczek).

Skład Eintrachtu: Nikolov – Oczipka (63’ Djakpa), Butscher (63’ Kempf), Demidov, Jung –Schwegler, Rode (63’ Lanig) – Inui (46’ Köhler), Meier (80’ Wille), Aigner (46’ Matmour) – Occéan (46’ Hoffer)