Z biegu na bieg coraz lepsi

279

W Wałbrzychu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Dzieci Programu LDK w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych udział wzięła liczna grupa najmłodszych zawodników „Sokoła” Lubin, podopiecznych trenerów: Elżbiety, Marty i Mariusza Knull oraz Marka Dłubały.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: U-12 – dzieci młodszych niż 12 lat, oraz U-14 – młodszych niż 14 lat. Na podium zawodów w starszej kategorii wiekowej uplasowali się: Monika Wasyłeczko i Antoni Drozda, którzy zwyciężyli w biegach na dystansie 300 metrów oraz Szymon Paduch – trzeci w skoku w dal. W młodszej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium w biegu na 60 metrów stanął Oliwier Drożdzik.
Na wyróżnienie zasłużyli również: czwarta w skoku w dal Lilianna Olszańska, w biegu na 600 metrów – czwarty Szymon Horodecki oraz szósty Szymon Sobiło, a wśród dziewcząt – piąta Marlena Wójtowicz oraz szósta – Barbara Werner, piąty w pchnięciu kulą Igor Gałuszka, siódmy w biegu na 60 metrów Marcel Rutkowski oraz ósme – w skoku w dal Nadia Kosiek oraz w pchnięciu kulą – Blanka Werner.

Kolejne doświadczenia startowe w zawodach tych zdobywali również: Karina Kaczmarek, Szymon Klimek, Joanna Lepianka, Isabella Lipiński, Maja Lorens, Helena Solarz, Ewa Szafrańska, Antoni Szlachter, Karolina Szpytko, Konrad Śmiech, Hubert Twardowski, Vanessa Walkowicz, Michał Wójcik, Kornelia Ziętal, Dawid Jakubiak, Barbara Rudnicka, Lena Lis, Jakub Budnik, Lena Piotrkowicz, Pola Rozmus, Aleksandra Sołtys.