XXII Memoriał Henryka Kruglińskiego – dzień 2

417

Drugi dzień zmagań podczas XXII Międzynarodowego Memoriału Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet rozpoczęło starcie Galiczanki i KPR-u Kobierzyce. W drugim meczu sesji porannej Metraco Zagłębie Lubin zmierzyło się z Iuventą Michalowce.

Po wyrównanym początku ekipa z Ukrainy wypracowała 3-bramkową przewagę, którą jednak zdążyła roztrwonić jeszcze przed przerwą, przegrywając 12:13. Od początku drugiej połowy Galiczanka znów zaczęła budować swoją przewagę i robiła to na tyle skutecznie, że w 35. minucie prowadziła 21:17. KPR walczył o korzystny wynik, ale to Galiczanka odniosła pierwsze zwycięstwo w swoim pierwszym meczu.

HC Galiczanka Lwów – KPR Kobierzyce 26:22 (12:13)

Galiczanka: Saltaniuk, Hladun – Savchyn, Dmytryshyn 2, Shypliak, Canessa, Prokopiak, Markevych 7, Holovkoo, Vasyliaka 4, Furmanewts 2, Maikut 2, Kozak, Melekesteva 2, Baranovych 1, Poliak 6.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Kucharska , Ilnicka, Tomczyk 3, Wesołowska 1, Janas 1, Kuriata, Wiertelak 3, Mokrzka, Kozioł, Ivanović 2, Walczak , Koprowska 2, Despodovska, Mazurkiewicz 2, Wicik 2, Michalak .

Metraco Zagłębie i Iuventa podczas okresu przygotowawczego spotkały się już po raz drugi. Na turnieju w Michalowcach lepsze okazały się gospodynie. Po wyrównanym początku lubinianki od wyniku 6:6 rzuciły aż osiem bramek z rzędu i było 14:6. Mistrzynie ligi czesko-słowackiej nie potrafiły poradzić sobie ze szczelną obroną Miedziowych i dobrze dysponowaną Moniką Maliczkiewicz w bramce. Do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło wyraźnie 16:9. Siedem minut po przerwie przewaga lubinianek stopniała do trzech trafień – 18:15. Wielkie emocje przyniosła sama końcówka, w które Iuventa doprowadziła do remisu i na piętnaście sekund przed końcem miała piłkę. Słowacka ekipa za sprawą Patrycji Wolingerovej, która rzuciła bramkę w ostatniej sekundzie, wygrała 25:24.

Metraco Zagłębie Lubin – Iuventa Michalowce 24:25 (16:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychowa 1, Stanisławczyk , Grzyb , Kocińska, Hartman, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 2, Miłek 1, Ważna 3, Galińska, Zawistowska 5, Matieli 5, Noga 2, Belmas , Pielesz 1, Milojević 1.

Iuventa: Kordowiecka, Stefanova, Yablonska – Kakacsikova 2, Stefanikova 2, Kisikova , Trunkova 3, Trifunovic, Milenkyova, Holejova 5, Stefanova 1, Wollingerova 9, Bajciova , Savko, Burdina , Rovnakova, Kompaniiets 3, Radović.

Kobierzyce w trzecim swoim meczu odniosły pierwsze zwycięstwo. Mainz toczyło w miarę wyrównany bój. W drugiej połowie KPR nie pozostawił rywalkom złudzeń. Ekipa z Dolnego Śląska szybko odskoczyła rywalkom z Niemiec, utrzymując swoją przewagę na poziomie 4-5 bramek.

KPR Kobierzyce – FSV Mainz 25:19 (10:9)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 1, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Wesołowska 2, Janas , Kuriata, Wiertelak , Mokrzka, Kozioł, Ivanović 2, Walczak 1, Koprowska 4, Despodovska, Mazurkiewicz , Wicik 2, Michalak 3.

Mainz: Demiańczuk, Kolundzic, Schafer – Ciapaian 1, Gangel 2, Bauer 4, van Rossum, Soffel 5, Hartstock, Platen 1, Tinti, Grossheim 2, Burkholder , Fisher, Kilian, Kolundzic, Reissberg 4.

Przed ostatnim meczem drugiego dnia turnieju miała miejsce miła uroczystość. Srebrną odznakę „Za zasługi dla Sportu” na wniosek Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego w imieniu Ministra Sportu i Turystki Witolda Bańki, wręczyła poseł Mirosławy Stachowiak-Różecka. Wyróżnienia otrzymali przedstawiciele lubińskiego klubu: prezes Witold Kulesza, trener żeńskiej drużyny Bożena Karkut, a także dyrektor i były trener MKS Zagłębie Lubin, Jerzy Szafraniec.

Już w trzeciej minucie Tetiana Poliak ujrzała czerwoną kartkę za rzut na twarz, broniącej rzut karny Moniki Wąż. Lubinianki szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie, a dobre wrażenie kolejny raz robiła młoda Daria Miłek. Metraco Zagłębie Lubin przez cały mecz wygrywało bardzo pewnie, a z biegiem czasu powiększało swoją przewagę, później już gromiło rywalki – w 35 min 20:9. Bardzo pewna wygrana Miedzowych stała się faktem.

Metraco Zagłębie Lubin – HC Galiczanka Lwów 28:16 (13:7)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychowa 5, Stanisławczyk , Grzyb 3, Kocińska 1, Hartman, Trawczyńska 1, Buklarewicz 2, Wasiak, Górna 2, Miłek 3, Ważna 3, Galińska, Zawistowska 1, Matieli 3, Noga , Belmas , Pielesz , Milojević 4.

Galiczanka: Saltaniuk, Hladun – Savchyn 1, Dmytryshyn 1, Shypliak 2, Canessa, Prokopiak, Markevych 3 , Holovkoo 2, Vasyliaka , Furmanewts 4, Maikut 2, Kozak, Melekesteva 1, Baranovych , Poliak .