XXII Memoriał Henryka Kruglińskiego – dzień 1

294

W meczu otwarcia XXII Memoriału Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet Metraco Zagłębie Lubin zmierzyło się z KPR-em Kobierzyce. Po emocjonującym spotkaniu Miedziowe wygrały 26:25 (13:12).

Miedziowe inauguracyjny mecz Memoriału rozpoczęły w składzie: Wąż, Górna, Buklarewicz, Grzyb, Matieli, Milojević, Galińska, jednak Bożena Karkut często rotowała składem. Pierwsze trafienie turnieju należało do brazylijskiej rozgrywającej Miedziowych, Patrycji Matieli. Dwie kolejne bramki były autorstwa KPR-u, który wyszedł na prowadzenie. Dobry fragment lubinianek sprawił, że w ósmej minucie było 6:3. Po stronie Miedziowych trafiała Matieli, u przyjezdnych najskuteczniejsza była Natalia Janas, której bramki sprawiły, że KPR zmniejszył straty do jednej bramki – 9:8 w 15. min. Pięć minut później podopieczne Edyty Majdzińskiej wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu. Przed przerwą lubinianki odzyskały prowadzenie. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów, a w ekipie Miedziowych dobrze prezentowały się wychowanki – Daria Miłek i Kinga Stanisławczyk. Przez większość drugiej połowy trwała walka bramka za bramkę, chociaż pięć minut przed końcem było 22:24, kilka ważnych piłek odbiła Monika Maliczkiewicz i Metraco Zagłębie

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 26:25 (13:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychowa, Stanisławczyk 2, Grzyb 4, Kocińska, Hartman, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Wasiak, Górna 5, Miłek 3, Ważna 2, Galińska, Zawistowska 1, Matieli 3, Noga, Belmas 1, Pielesz, Milojević 1.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 3, Kucharska 3, Ilnicka, Tomczyk 2, Wesołowska, Janas 5, Kuriata, Wiertelak 3, Mokrzka, Kozioł, Ivanović, Walczak 2, Koprowska 2, Despodovska, Mazurkiewicz 1, Wicik 2, Michalak 2.

W drugim meczu niemal od początku swój styl gry narzuciły mistrzynie ligi czesko-słowackiej. Iuventa szybko wypracowała sobie kilkubramkową przewagę i do przerwy prowadziła 13:8. w drugiej połowie utrzymywała się pewna przewaga słowackiej ekipy.

FSV Mainz – Iuventa Michalowce 17:22 (8:13)

Mainz: Demiańczuk, Kolundzic, Schafer – Ciapaian, Gangel 3, Bauer, van Rossum, Soffel 5, Hartstock, Platen 3, Tinti, Grossheim 3, Burkholder 2, Fisher, Kilian, Kolundzic, Reissberg 1.

Iuventa: Kordowiecka 1, Stefanova, Yablonska – Kakacsikova, Stefanikova, Kisikova 1, Trunkova 2, Trifunovic, Milenkyova, Holejova 2, Stefanova 2, Wollingerova 5, Bajciova 2, Savko, Burdina 1, Rovnakova, Kompaniiets 5, Radović.