Wyższe noty szpadzistów w ogólnopolskiej klasyfikacji

127

W Radlinie został rozegrany Ogólnopolski Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W zawodach wystartowało ponad stu pięćdziesięciu zawodników z całego kraju, w tym dziesięciu lubinian.

Występ szpadzistów Olimpu był bardzo udany. W kategorii młodzik triumfowała Emilia Szczygieł, a wśród chłopców srebro wywalczył Jakub Żygadło. Z kolei w kategorii kadet, Anna Dawidowicz stanęła na najniższym stopniu podium. Ponadto w finałowej ósemce miejsca wywalczyli Sava Buhaj – 5 miejsce i Dominik Masłowski – 8 miejsce. Uzyskane wyniki pozwoliły Emilii Szczygieł objąć prowadzenie w ogólnopolskiej klasyfikacji w kategorii młodzik, a Kubie Żygadło zająć trzecią pozycję. Wyniki pozostałych lubinian: Igor Kozak 9 m., Maria Świdzińska 13 m., Hanna Malinowska 15 m., Kornel Łuszczek 19 m. i Marek Homecki 31 m.