Wywalczyli pozytywny rezultat

13

Podopieczni Dariusza Bobrka po serii niepowodzeń mogą odetchnąć. Na własnym parkiecie pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 28:27. Choć zwycięstwo nie było okazałe, to dało lubinianom upragnione dwa punkty i przedłużyło szansę na grę w fazie play-off.

Po trzech minutach na lubińskim parkiecie lepsi okazali się gospodarze, którzy prowadzili 3:1. Lubinianie utrzymywali jedno bądź dwubramkową przewagę, a goście skutecznie deptali im po piętach. Pierwszą połowę podopieczni Dariusza Bobrka wygrali 14:12. W drugiej odsłonie pojedynku w 33. minucie Zagłębie osiągnęło najlepszy rezultat w spotkaniu. Lubinianie wygrywali 16:12. Prowadzenie zostało jednak roztrwonione i Piotrkowianin dogonił rywala na różnicę jednej bramki. Tak było do samego końca spotkania. Zagłębie wygrało 28:27 i mogło cieszyć się z dwóch punktów zdobytych na własnej ziemi.

MKS Zagłębie Lubin: Malcher, Małecki – Stankiewicz 3, Gumiński 4, Rosiek 6, Przysiek 5, Kużdeba , Przybylski 5, Marciniak 2, Kozłowski 1, Paluch, Starzyński, Achruk 2.

Piotrkowianin: Ner, Wnuk – Daćko 1, Tórz 3, Wojnowski 2, Trojanowski 5, Różański , Matyjasik , Skalski, Iskra 5, Pilitowski 3, Pożarek 1, Krawczyk 1, Krzeczyński3, Titov 3.