Wysoka wygrana Zagłębia w trzecim sparingu

244

Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali w trzecim meczu sparingowym podczas obozu w Belek macedoński Vardar Skopje 4:0. Do siatki rywali trafił dwukrotnie Juan Munoz, a po jednym golu dołożyli także Mateusz Wdowiak i Patryk Kusztal.

Trzecim sparingpartnerem KGHM Zagłębia Lubin na zgrupowaniu w tureckim Belek był macedoński Vardar Skopje. Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli podopieczni trenera Waldemara Fornalika. W 4. minucie spotkania dynamiczną akcją lewą stroną boiska popisał się Szymon Karasiński, dośrodkował w pole karne, a tam strzał głową oddał Kacper Chodyna. Niestety tym razem było to uderzenie niecelne. Miedziowi od początku mocno dominowali. W 10. minucie po składnym ataku lubińskiego zespołu strzał oddał Sergiy Buletsa, ale na razie czujny był bramkarz Macedończyków. Chwilę później po ładnym zgraniu piłki w pole karne przez Szymona Karasińskiego, blisko otwarcia wyniku był Mateusz Wdowiak. Skrzydłowy KGHM Zagłębia uderzył w dość ekwilibrystyczny sposób, a piłka nieznacznie minęła bramkę Vardaru Skopje. Już w następnej akcji strzał z pola karnego oddał Dawid Kurminowski. Tym razem z wielkim trudem, ale obronił Filip Gacevski. W 29. minucie meczu kapitalną asystą popisał się Sergiy Buletsa, a sam na sam z bramkarzem Vardaru znalazł się Mateusz Wdowiak. Najlepszy strzelec Zagłębia w rundzie jesiennej pewnie wykorzystał tę sytuację. W pierwszej części gry już nic więcej się nie wydarzyło. Miedziowi po dobrej grze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron pierwszy groźny atak stworzył Vardar Skopje. Z dość dużego kąta uderzał Ristovski, ale pewnie interweniował Jasmin Burić. W 55. minucie po koronkowej akcji lubinianie zdobyli drugiego gola w tym spotkaniu. Asystę zanotował Tomasz Pieńko, a do siatki przeciwników trafił Juan Munoz. Po tym trafieniu mecz się uspokoił. Brakowało dogodnych okazji. Dopiero w 76. minucie gry po kontrataku, dobrym dryblingu i podaniu Tomasza Pieńki do ustawionego w polu karnym Patryka Kusztala byliśmy świadkami trzeciej bramki KGHM Zagłębia Lubin w tej rywalizacji. Niespełna dziesięć minut przed końcem Patryk Kusztal dośrodkował w pole karne, a pięknie do strzału złożył się Juan Munoz i podwyższył wynik na 4:0. Chwilę potem Zagłębie uzyskało rzut wolny z okolic 20. metra boiska. Do stałego fragmentu podszedł także Juan Munoz, a jego strzał z kłopotami obronił golkiper Macedończyków. Po 90 minutach gry sędzia zakończył mecz, Miedziowi pewnie pokonali Vardar Skopje 4:0.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 4-0 VARDAR SKOPJE

Bramki: Mateusz Wdowiak 29, Juan Muñoz 55, 83, Patryk Kusztal 76

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (60, 87. Sokrátis Dioúdis) – 13. Mateusz Grzybek (46, 27. Bartłomiej Kłudka), 2. Bartosz Kopacz (46, 25. Michał Nalepa; 75, 35. Filip Kocaba), 5. Aleks Ławniczak (46, 31. Igor Orlikowski), 41. Szymon Karasiński (46, 11. Arkadiusz Woźniak) – 7. Kacper Chodyna (46, 23. Patryk Kusztal), 8. Damian Dąbrowski (46, 6. Tomasz Makowski), 20. Marko Poletanović (46, 17. Marek Mróz), 16. Serhij Bułeca (46, 21. Tomasz Pieńko), 77. Mateusz Wdowiak (46, 39. Damjan Bohar) – 90. Dawid Kurminowski (46, 18. Juan Muñoz).

Vardar: 87. Filip Gačevski (63, 1. Metodija Velkovski) – 77. Vladica Brdarovski (63, 22. David Velkovski), 5. Dejan Đurić (72, 24. Luka Atanasovski), 19. Nenad Miškovski (63, 25. Aleksandar Ǵurkovski), 3. Darko Glišić (63, 4. Jorgo Papuli) – 17. Ognen Zdravkovski (63, 16. Tino Spasić), 20. Kristijan Nikolovski (63, 14. Gorjan Cvetkov), 23. Filip Duranski (63, 27. Maksim Bundaleski), 13. Mustafa Mujezinović (46, 7. Marjan Ristovski), 97. Matheus Lemos (46, 21. Luka Šušnjara) – 10. Marjan Altiparmakovski (46, 9. Azer Omeragić).

Żółta kartka: Arkadiusz Woźniak.