Wysoka wygrana rezerw

23

W miniony weekend fani Zagłębia nie mieli wielu powodów do radości. Honoru klubu musieli bronić podopieczni Zygmunta Woźniczki. Udało się! MKS Zagłębie II Lubin rozgromiło Start Konin 39:23 w ramach 16. kolejki II Ligi Mężczyzn.

Już w 5 minucie miedziowi prowadzili 3:0. Później do głosu doszli goście i odpowiedzieli trzema trafieniami, które dały stan remisowy 3:3. Dzięki dobrej grze w obronie Zagłębie odjechało rywalowi na dwie bramki i było 6:4. Lubinianie bardzo skutecznie bronili drogi do własnej bramki. Dzięki skutecznej grze Woźniczki oraz Załęcznego, MKS mógł cieszyć się z wysokiego prowadzenia 14:7. Do przerwy niewiele się zmieniło i gospodarze wygrywali 18:12.Druga połowa to powtórka z rozrywki. Szybkie trzy bramki i w 33. minucie na tablicy widniał wynik 21:12. Zawodnicy z Konina byli tego dnia daleko za plecami naszych zawodników, którzy skrzętnie to wykorzystywali. W 43. minucie było 29:17. Końcówka meczu to typowa gra bramka za bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 39:23 i Zagłębie dopisało do swojego dorobku dwa punkty.

MKS Zagłębie Lubin – Start Konin 39:23 (18:12)

MKS Zagłębie Lubin: Kawa, Tadla – Załęczny 12, Bartocha 3, Motylewski 1, Kosmala Mateusz 3, Woźniczka 8, Kosmala Michał 4, Siekaniec 3, Lipiński 1, Pokora 4.