Wysoka lokata Natalii Czerwonki w Hamar

57

Reprezentacja Polski łyżwiarzy szybkich zanotowała bardzo udaną inaugurację wielobojowych mistrzostw świata w norweskim Hamar. Na dystansie 500 metrów wysoką drugą lokatę wywalczył Konrad Niedźwiedź. Natalia Czerwonka na tym samym również zanotowała znakomity występ.

Na dystansie 500 metrów Natalia Czerwonka zajęła bardzo dobre 4. miejsce. Na tym samym dystansie Luiza Złotkowska zajęła 11. miejsce w klasyfikacji końcowej. Natomiast Katarzyna Woźniak zakończyła start na dystansie 500 metrów na 19. miejscu.

W rywalizacji mężczyzn dużą niespodziankę sprawił Konrad Niedźwiedzki zajmując 2. miejsce na dystansie 500 metrów. Na tym samym dystansie Jan Szymański zajął bardzo wysokie 7. miejsce. Jest to zdecydowanie najlepszy występ Polaka w tym sezonie na dystansie 500 metrów. Trzeci z reprezentantów Polski Adrian Wielgat zakończył rywalizację na 17.miejscu, tym samym pobijając swój dotychczasowy rekord życiowy.

Podczas dzisiejszych mistrzostw odbyły się również starty kobiet na dystansie 3000 metrów oraz starty mężczyzn na dystansie 5000 metrów. W rywalizacji kobiet najlepiej z Polek wypadła Natalia Czerwonka zajmując 14. miejsce z czasem 4.10,32 s. Zaraz za nią na 15.miejscu uplasowała się Katarzyna Woźniak z czasem 4.11,59 s. Natomiast Luiza Złotkowska zakończyła swoje zmagania na dystansie 3000 metrów na 18.miejscu.

Źródło: pzls.pl