Wysoka lokata KKSW Lubin

366

W Hali Sportowej Centrum Turystyczno–Sportowego w Nowej Rudzie Słupiec odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do Młodzików Województwa Dolnośląskiego i Opolskiego. Do rywalizacji w konkurencji układów i technik specjalnych przystąpiło 236 zawodników z 13 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do ITF.

KKSW Lubin do zawodów w Nowej Rudzie zgłosił 11 reprezentantów. Dorobek lubińskich sportowców to dwa medale, złoto i brąz w konkurencji technik specjalnych. Skoki wygrał Bartosz Kaczmarek a na trzecim miejsc podium stanął Alan Iwaniec. Warto podkreślić, że w tej konkurencji startowało ponad 130 zawodników. Cztery osoby zakończyły rywalizacje o krok od medalu. Miejsca 5-8 w konkurencji układów zajęli: Zosia Mlaś w układach 8-7 Kup, Bartek Drozda w układach 8-7 Kup, Ola Mikulska w układach 6-5 Kup i Mateusz Fryc w układach powyżej 4 Kup. Organizatorem zawodów był klub MKST Bystrzyca Kłodzka.

W generalnej klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął WSKT Wrocław, drugie miejsce dla Avasatare Poland Brzeg Dolny i trzeci był LZS Sparta Głubczyce. KKSW Lubin w klasyfikacji medalowej zajął piątą lokatę, przed nami uplasował się prócz trzech wymienionych klubów, organizator czyli Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do z Bystrzycy Kłodzkiej. Kolejny sprawdzian dla zawodników z Lubina, to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w najbliższy weekend w Radzyniu Podlaskim.