Wyróżnienie dla wojownika karate goju ryu

378

Z roku na rok nabiera coraz to większego doświadczenia, co pokazuje na matach krajowych, a także międzynarodowych. Lubinianin Bartosz Gabryś został doceniony i w powiatowym finale na „Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku” zdobył pierwsze miejsce. Wojownik karate goju ryu na co dzień trenuje w lubińskiej szkole walki Zbigniewa Dziubka.

Bartosz Gabryś na turnieju na Sardynii

Bartosz Gabryś w 2019 roku stanął na podium międzynarodowego turnieju, gdzie reprezentował nasz kraj z orzełkiem na piersi. Były to zawody odbywające się na wyspie Sardynii, gdzie lubinianin wywalczył złoto w konkurencji kumite powyżej 70 kg.

Ważnym turniejem Bartosza był Arashi Cup, gdzie wojownik karate goju ryu wywalczył srebrny medal w kumite indywidualnym mężczyzn U-21 (do 84 kg), a także srebro w kategorii indywidualnej juniorów kumite (+ 76 kg).

Po wspomnianym sukcesie podczas Arashi Cup, Bartosz brał udział w międzynarodowym turnieju Dresden Open. W swojej kategorii wagowej zdobył srebrny medal i taki sam krążek wywalczył w kategorii open (jako junior). Na zawodach stawiło się 235 wojowników z 32 klubów.

Ważnym wydarzeniem w życiu młodego wojownika było seminarium na Węgrzech w Budapeszcie. Spotkanie  szkoleniowe wojowników Karate Goju Ryu poprowadził Shihan Pal Gila (7 dan). W szkoleniu uczestniczyli karatecy z Węgier, Niemiec oraz z Polski (Lubina, Ścinawy, Wołowa i Szczecina).

Nagroda podczas plebiscytu na „Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku” na pewno jest ważnym wyróżnieniem na drodze wojownika, która podkreślmy nie zawsze jest łatwa. Redakcja naszego portalu gratuluje zwycięstwa podczas finału tej imprezy.