Wyprzedzanie zabronione, ale oni na to nie patrzą

785

186 razy interweniowali inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej wobec niezdyscyplinowanych kierowców ciężarówek, którzy wyprzedzali w miejscu zabronionym. To nagminne wykroczenie, które w naszym regionie szczególnie łatwo zauważyć na autostradzie A4.

Na co dzień funkcjonariusze z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej kontrolują uiszczanie opłaty drogowej. W listopadzie, kiedy rośnie ruch na drogach w związku z dwoma świątecznymi dniami i przedłużonymi weekendami, patrole BKOE sprawdzały także, czy kierowcy przestrzegali także innych przepisów.

– Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego byli świadkami 186 manewrów wyprzedzania, wykonanych w miejscach, gdzie zabrania tego znak drogowy. Kwota nałożonych na kierowców mandatów sięgnęła kilkudziesięciu tysięcy złotych – informuje biuro prasowe GITD.

Łamanie zakazu wyprzedzania przez ciężarówki szczególnie dotkliwe jest na autostradzie A4, na odcinku bez pasa awaryjnego. Tylko w jeden dzień, 17 listopada, inspektorzy dolnośląskiego oddziału ITD ukarali za to 16 kierowców.

– W trakcie kontroli, inspektorzy ujawnili również naruszenia związane z nieprzestrzeganiem norm czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków, za co wszczęli postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców – czytamy w komunikacie prasowym.

Ezoicreport this ad