Lubinianie mieli dziś kolejną okazję, by posłuchać muzyki organowej w najlepszym wydaniu. W kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbył się wyjątkowy koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest”.
Była to już trzecia edycja tej imprezy. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Brzmienie Fest” to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które gości znakomitych muzyków i zespoły, prezentujące szeroki repertuar muzyczny od klasyki po współczesne interpretacje. Koncerty zawsze odbywają się w różnych miejscowościach Dolnego Śląska.
Tym razem jedno z wydarzeń Festiwalu zawitało do Lubina. W kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej swoje nieprzeciętne umiejętności artystyczne zaprezentowała sopranistka Angelika Rzewuska z organistą Mateuszem Rzewuskim. Publiczność wysłuchała utworów Jana Sebastiana Bacha, Gioacchino Rossiniego i Felixa Mendelssohna-Bartoldy’ego.
Wstęp na koncert tradycyjnie był bezpłatny.
Fot. ZK