Wygrana ze Świtem w Pucharze Polski

203

Wystartował sezon 2020/2021, a w pierwszym meczu o stawkę KGHM Zagłębie Lubin zagrało na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w ramach Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Miedziowych” 3:1, a bramki dla lubinian zdobywali Jakub Żubrowski, Evgienij Bashkirov oraz Damjan Bohar.

Zagłębie Lubin pojechało na boisko rywali jako murowany faworyt i wypełnili swoje zadanie awansując do kolejnej rundy Pucharu. W barwach „Miedziowych” zadebiutowali Jakub Żubrowski oraz Mateusz Bartolewski. Ten pierwszy już w szóstej minucie spotkania okazał się najprzytomniejszy i wpakował piłkę do siatki rywala dając prowadzenie. Pierwsza połowa stała pod znakiem wielkiej przewagi lubinian, jednak nie przekładało się to na zdobywanie bramek.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał, jednak to gospodarze jako pierwsi strzelili bramkę wyrównując wynik spotkania. Chwilę później „Miedziowi” ponownie wyszli na prowadzenie po strzale Bashkirova, a rywali w końcówce spotkania dobił Damjan Bohar.

Już wkrótce Zagłębie Lubin pozna rywala w kolejnej rundzie Pucharu Polski, a zmagania ligowe rozpocznie 21 sierpnia o godzinie 18.00 na własnym stadionie podejmując Lecha Poznań.