Wygrana Zagłębia na koniec sezonu

9

Zagłębie Lubin w ostatnim spotkaniu sezonu pokonało na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1. Gole dla miedziowych zdobyli Arkadiusz Woźniak i Łukasz Hanzel. Lubinianie sezon zakończyli na jedenastym miejscu.

Zagłębie podchodziło do spotkania spokojnie, bo i też nie miała tak naprawdę już o co walczyć. Utrzymanie lubinianie zapewnili sobie już wcześniej. Na Zagłębiu nie ciążyła presja, a Lechia nadal miała szansę na grę w europejskich pucharach.

Po pierwszej połowie gdańszczanie prowadzili 1:0. Gola zdobył Abdou Traore, który nie miał przy sobie żadnego z obrońców miedziowych i bez problemu pokonał Ptaka. Zagłębie strzeliło dość szybko gola w drugiej odsłonie. W 47 minucie bramkę zdobył Arkadiusz Woźniak wykorzystując podanie Dawida Plizgi.
Najpiękniejsze trafienie zaliczył jednak Łukasz Hanzel, który dał lubinianom trzy punkty w Gdańsku. Pomocnik Zagłębia strzelił z narożnika pola karnego w długi róg. Piękny gol!

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)

Bramki: Traore 7 – Woźniak 47, Hanzel 84.
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).
Żółte kartki: Bąk, Traore.

Lechia: Kapsa – Deleu, Bąk, Vucko, Andriuskevicius – Pietrowski (74 Sazankow), Nowak (84 Poźniak), Surma, Buval (66 Hajrapetjan) – Lukjanovs, Traore.

Zagłębie: Ptak – Rymaniak, Horvath, Reina, Dinis – Hanzel, Wilczek (75 Traore), Rakowski – Pawłowski (89 Abwo), Plizga, Woźniak.