Wygrana różnicą 13 oczek

17

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej wygrała w Loughborough z Wielką Brytanią 33:20, tym samym podopieczne Kima Rasmussena zapisały na swoim koncie pierwsze dwa punkty w eliminacjach ME 2012.

W pierwszej połowie, Polki minimalnie przeważały, jednak ich gra nie mogła się podobać. Biało-czerwone nie potrafiły pokonać brytyjskiej bramkarki nawet z rzutów karnych. W 19. minucie było 4:3 dla Polski i wydawało się, że od tego momentu przyspieszymy. Udało się nam wyjść na trzy bramki przewagi, jednak ostatecznie do przerwy nasz zespół prowadził 10:8.

W drugiej połowie, kluczem do sukcesu była skuteczna gra w defensywie. Gospodynie często się gubiły tracąc piłkę, a wyjątkowo dobrze funkcjonowała nasza gra z kontrataku. Przewaga Polek rosła i kiedy było już 17:10 trener Brytyjek Jesper Holmris poprosił o czas. Nie zmienił jednak oblicza gry swojego zespołu, Biało-czerwone kontrolowały przebieg meczu już do ostatniego gwizdka niemieckiej pary arbitrów. Ostatecznie Polska pokonała Wielką Brytanię 33:20.

POLSKA: Czarna, Baranowska – Koniuszaniec 3, Kulwińska 3, Szwed, Siódmiak 4, Wojtas 1, Kocela 4, Stasiak 4, Sądej, Wolska, Polenz 7, Jasinowska, Kudłacz 3, Niedźwiedź 4, Zalewska.

W najbliższą niedzielę obie drużyny zmierzą się ponownie, ale tym razem na parkiecie w Elblągu.