Wygrana rezerw

18

Wygraną zanotowali w ostatnim meczu w Lubinie w sezonie 2010/2011 piłkarze ręczni Zagłębia II Lubin. W meczu 25. kolejki grupy 1. podopieczni Adriana Anuszewskiego pokonali Spartę Oborniki Wielkopolskie 33:30, choć do przerwy przegrywali 13:17.

Do zwycięstwa w dużej mierze przyczynili się Michał Pułka i Oskar Trzebowski, którzy zdobyli po osiem bramek. Warty odnotowania jest również występ Roberta Kieliba, który wraca do gry po ciężkiej kontuzji i żmudnej rehabilitacji.

– Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Graliśmy chaotycznie i bojaźliwie, popełniając dużo błędów. W drugiej wyglądało to już zupełnie inaczej. Zaczęła funkcjonować obrona, a skuteczność w ataku znacznie się polepszyła, dzięki czemu zdobyliśmy dwa bardzo cenne punkty – podsumował Adrian Anuszewski.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek drugiej ligi Zagłębie II Lubin z dorobkiem 15. punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce lubinianie zmierzą się na wyjeździe z SPR Jurist Nowa Sól.

II liga: MKS Zagłębie II Lubin – SKF KPR „Sparta” Oborniki Wlkp. 33:30 (13:17)

Zagłębie II: Kuzio, Kawa – Motylewski 2, Michał Kosmala 1, Kulesza 1, Nieradko, Załęczny 6, Klin 1, Siekaniec 2, Rogalski, Pułka 8, Trzebowski 8, Kieliba 3, Gierczak 1.