Wygrana reprezentacji, grał Pawłowski

21

PAWLOWSKI_PETRIK.jpgPrzebywająca na zgrupowaniu w Turcji piłkarska reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu Serbię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył występujący w roli kapitana Rafał Boguski. W 57. minucie na placu gry zameldował się skrzydłowy Zagłębia Lubin, Szymon Pawłowski.

Lubiński pomocnik wszedł w miejsce Sebastiana Tyrały, na co dzień zawodnika Borussi Dortmund. Szymek dwukrotnie starał się zaskoczyć serbskiego golkipera. Jego strzał w 70. minucie zablokował defensor rywali i futbolówka opuściła boisko. Na kolejne uderzenie Pawłowski zdecydował się cztery minuty później, jego uderzenie z 20. metrów było jednak zbyt słabe, żeby mogło zaskoczyć Stojkovicia.

Polska – Serbia 1:0 (0:0)
1:0 Rafał Boguski 53 min

Żółte kartki: Łukasiewicz, Małkowski – Aleksić, Lazović, Zajić
Sędzia: Selcuk Dereli (Turcja)

Polska: Sebastian Przyrowski – Piotr Celeban (56 min – Jakub Rzeźniczak), Piotr Polczak, Tomasz Jodłowiec, Marcin Komorowski – Sebastian Tyrała (56 min – Szymon Pawłowski), Antoni Łukasiewicz (56 min – Grzegorz Krychowiak), Łukasz Trałka, Maciej Małkowski (82 min – Michał Zieliński) – Rafał Boguski (82 min – Adam Danch), Dawid Janczyk (67 min – Tomasz Zahorski).

Serbia: Bojan Isailovic (46 min – Vladimir Stojković) – Nenad Tomovic, Ivan Obradovic (34 min – Nemanja Pejcinović), Miljan Mutavdzic, Miroslav Vulicevic – Igor Djuric, Nenad Milijas (46 min – Dragan Mrdja), Nemanja Matic, Dusan Tadic – Milos Bogunovic (58 min – Aleksandar Jevtić), Daniel Aleksic (46 min – Darko Lazovic).