Wygrana na początek

49

Od wygranej rozpoczęły udział w turnieju Police Summer Cup 2018 piłkarki ręczne Metraco zagłębia Lubin. Miedziowe pokonały Galiczankę Lwów 28:25 (16:10).

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia i już po kilku minutach prowadziły 6:1. Lubinianki budowały swoją przewagę, która zaczęła zbliżać się do dziesięciu bramek. Pod koniec pierwszej części mecz się nieco wyrównał i na przerwę Metraco Zagłębie Lubin schodziło, prowadząc 16:10.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, a sztab szkoleniowy Metraco Zagłębia Lubin rotował składem i testował zagrywki. Na prowadzeniu cały czas były Miedziowe, które wygrały spotkanie różnicą trzech bramek.

W drugim meczu turnieju Metraco Zagłębie Lubin o godzinie 17:00 zagra z norweskim Skrim Kongsberg.

Metraco Zagłębie Lubin – Galiczanka Lwów 28:25 (16:10)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Kuźmicka – Grzyb 7, Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 2, Wasiak 2, Górna 3, Ważna 5, Priolli 2, Jochymek 1, Pielesz 2, Milojević 1.