Wygrana Miedziowych z Górnikiem Zabrze

226

W rozegranym w Lubinie spotkaniu kontrolnym Miedziowi pokonali GórnikaZabrze 5:3. Bramki dla KGHM Zagłębia Lubin zdobywali Karol Podliński, Patryk Szysz i Filip Starzyński.

Pierwszą dobrą akcję Miedziowi przeprowadzili już w 2. minucie. Cztery minuty później „Trójkolorowi” objęli prowadzenie po golu autorstwa Richmonda Boakye. Niestety dla Miedziowych, zabrzanie szybko zdobyli także drugą bramkę. Po zamieszaniu w defensywie, Konrada Forenca pokonał Piotr Krawczyk. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra KGHM Zagłębie miało rzut wolny nieopodal szesnastki. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale jednego z naszych zawodników nieznacznie minęła słupek. W 22. minucie Miedziowi zdobyli bramkę kontaktową. Miroslav Stoch ruszył z kontrą i świetnie dostrzegł w polu karnym Patryka Szysza, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Po chwili mieliśmy już remis. Patryk Szysz znalazł dobrze ustawionego Starzyńskiego, a pomocnik Miedziowych precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał golkipera gości. W 32. minucie lubinianie wyszli na prowadzenie. Filip Starzyński dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym znakomicie urwał się obrońcy Karol Podliński, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Nie był to jednak koniec goli w pierwszej odsłonie spotkania. Przed przerwą do remisu doprowadził jeszcze Bartosz Nowak, który pokonał Forenca strzałem z dystansu.

Drugą połowę Miedziowi rozpoczęli z kilkoma zmianami w składzie. Już pięć minut po wznowieniu gry nieporozumienie w obronie gospodarzy sprawiło, iż w sytuacji sam na sam znalazł się Krawczyk, ale piłkarz Górnika nie wykorzystał swojej okazji. Po chwili jednak KGHM Zagłębie objęło prowadzenie. Karol Podliński wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem z ostrego kąta zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Napastnik Miedziowych był bardzo aktywny i wygrywał większość pojedynków powietrznych. Swoją znakomitą dyspozycję potwierdził w 63. minucie, wpisując się na listę strzelców po raz trzeci. Miedziowi nie zwolnili tempa i wciąż dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Blisko szczęścia był Jakub Sypek, lecz w ostatniej chwili skrzydłowego uprzedził jeden z defensorów Górnika. W 68. minucie Łukasz Łakomy ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Kudła. Niespełna kwadrans przed końcem meczu Karol Podliński stanął oko w oko z bramkarzem rywali, lecz w tej sytuacji nie udało mu się umieścić piłki w siatce. W końcówce tempo meczu nieco się uspokoiło, choć zespół KGHM Zagłębia wciąż był stroną przeważającą. W 88. minucie do głosu doszli jeszcze zabrzanie, przeprowadzając groźną akcję zakończoną strzałem, jednak świetnie w bramce zachował się Furtak. Ostatecznie więcej goli już nie padło i podopieczni Martina Seveli zwyciężyli w meczu sparingowym z Górnikiem Zabrze 5:3.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 5:3 (3:3)

bramki: Patryk Szysz 22, Filip Starzyński 27, Karol Podliński 32, 52, 63 – Richmond Boakye 7, Piotr Krawczyk 8, Bartosz Nowak 39

KGHM Zagłębie Lubin: (I połowa) 12. Konrad Forenc – 23. Jakub Wójcicki, 5. Lorenco Šimić, 15. Đorđe Crnomarković, 26. Kacper Chodyna – 17. Patryk Szysz, 4. Jewgienij Baszkirow, 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 39. Miroslav Stoch – 13. Karol Podliński. (II połowa) 22. Marcin Furtak – 3. Saša Balić, 55. Damian Oko, 27. Dominik Jończy, 26. Kacper Chodyna, 77. Mateusz Bartolewski – 4. Jewgienij Baszkirow, 14. Jakub Żubrowski (62, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (62, 20. Jakub Sypek), 39. Miroslav Stoch (62, 16. Adam Ratajczyk) – 13. Karol Podliński.

Górnik Zabrze: 1. Dawid Kudła (71, 31. Bartosz Neugebauer) – 17. Bartosz Nowak, 5. Stéfanos Evangélou (33, 16. Dariusz Pawłowski), 14. Michał Koj (59, 5. Stéfanos Evangélou), 27. Adrian Gryszkiewicz, 64. Erik Janža – 20. Daniel Ściślak, 6. Roman Procházka (56, 15. Norbert Wojtuszek), 7. Michał Rostkowski (62, 13. Kacper Michalski) – 21. Piotr Krawczyk (76, 19. Bartłomiej Eizenchart), 10. Richmond Boakye (56, 24. Alex Sobczyk).