Wygrana lubińskich szczypiornistek z KPR

21

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin mają za sobą ostatni mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Lubinianki pokonały na własnym parkiecie KPR Jelenia Góra 29:26.

Mecz rozgrywany był w trzech tercjach po 20 minut. Pierwszą bramkę zdobyły zawodniczki z Jeleniej Góry, jednak później inicjatywa należała do miedziowych. Bardzo dobre zawody w bramce rozgrywała Monika Maliczkiewicz, a Kinga Byzdra znów imponowała skutecznością.

Co prawda po 10. minutach było tylko 5:4, ale pierwsza partia zakończyła się wygraną Zagłębia 11:8. W drugiej części spotkania Bożena Karkut dała pograć zmienniczkom i wynik uległ zmianie. W drugiej tercji jeleniogórzanki odrobiły straty i na tablicy wyników było po 18. W trzeciej partii to miedziowe prowadziły, jednak zawodniczki KPR-u trzymały dystans 2-3 bramek.

W 46. minucie było tylko 22:21, ale w końcówce podopieczne Bożeny Karkut wyszły na wyraźniejsze prowadzenie, które utrzymały już do końca.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 29:26 (18:18, 11:8)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Senyabu 3, Byzdra 8, Pałgan 3, Bader 6, Jelić 2, Jochymek 6, Paluch 1