Wygrało doświadczenie

18

Podopieczni Oresta Lenczyka odnieśli zwycięstwo w 1/8 finału Pucharu Polski. Zagłębie na tym etapie rozgrywek zmierzyło się z GKS-em Tychy. Gola, który dał miedziowym awans do rundy ćwierćfinałowej zdobył Arkadiusz Piech.

Zespół z Lubina stwarzał sporo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najlepsze mieli Adrian Błąd, Michal Papadopulos czy Arkadiusz Piech. Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła gola. Dopiero pod koniec drugich 45. minut, w pole karne rywala wbiegł Arkadiusz Piech, który pewnym strzałem pokonał Piotra Misztala. W ostatnich sekundach, bardzo aktywnie zaczęli grać podopieczni Jana Żurka. W 93. minucie z pięciu metrów spudłował Krzysztof Bizacki, a chwilę przed nim bramkę przestrzelił Dawid Dzięgielewski. Zagłębie wygrało mecz 1:0 i 7 listopada dowie się kto będzie jego rywalem w ćwierćfinale.

GKS Tychy: 12. Piotr Misztal – 7. Łukasz Małkowski, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński – 30. Damian Krajanowski, 4. Ivica Žunić, 10. Paweł Lisowski (82, 8. Krzysztof Bizacki), 18. Daniel Mąka (67, 5. Marcel Gąsior), 31. Adrian Chomiuk (82, 16. Dawid Dzięgielewski) – 9. Paweł Smółka.

Zagłębie: 24. Michał Gliwa – 21. Bartosz Rymaniak, 5. Adam Banaś, 33. Ľubomír Guldan, 22. Paweł Oleksy – 20. David Abwo, 7. Jiří Bílek, 28. Łukasz Piątek, 27. Michal Papadopulos (64, 6. Aleksander Kwiek), 3. Đorđe Čotra (46, 15. Adrian Błąd) – 9. Arkadiusz Woźniak (46, 11. Arkadiusz Piech).