
Ferie w ZOO
maksymalna liczba uczestników: 25 osób
Tygodniowy cykl zajęć przeznaczony jest dla stałej grupy uczestników. W przypadku dostępności miejsc dopuszczalny jest udział w zajęciach pojedynczych lub w wybrane dni. Każdego dnia uczestnicy poznają inny zakres informacji związanych z przyrodą (zwierzętami i roślinami) oraz działalnością ogrodu zoologicznego, poprzez wizytę w terenie i wypełnienie dziennej karty pracy. Karty pracy zebrane zostaną w Teczki Zimowych Badaczy Przyrody. W ciągu całego tygodnia realizowane jest także zadanie tygodniowe (rozpoczęcie w poniedziałek, a zakończenie w piątek).
Uczestnicy powinny być przygotowani do wyjścia w teren (odpowiedni ubiór), mogą mieć także napoje do wypicia w trakcie krótkich przerw. W trakcie zajęć nie jest przewidziana przerwa na posiłek (uczestnicy mają zakaz jedzenia).
uczestnicy: 7-12 lat
godziny: 10.00-12.00
zapisy: telefoniczne – od poniedziałku 19 stycznia 2026 r., tel. 734 170 991
udział bezpłatny
FAUNA POLSKI – środa
W środę wyruszymy w plener na spacer po Ogrodzie Zoologicznym w Lubinie Ścieżką edukacyjno-turystyczną „Fauna Polski”. Uczestnicy poznają gatunki i rasy polskie, zarówno ptaki, jak i ssaki, przedstawicieli dzikiej fauny, jak również polskie rasy zwierząt gospodarskich. W lubińskim zoo takich polskich ras prezentujemy aż 10!
Szczegółowy plan dnia:
10.00 – przypomnienie zasad panujących podczas zajęć, sprawdzenie obecności i wydanie identyfikatorów (uczestników przyprowadzają opiekunowie)
10.10 – omówienie planu pracy na dany dzień
10.20 – wyjście w plener z dzienną kartą pracy, obserwacja gatunków i ras polskich oraz spotkanie z opiekunem zwierząt
11.20 – powrót do budynku i kontynuacja pracy nad zadaniem tygodniowym
11.50 – sprzątanie, zwrot identyfikatorów i zakończenie zajęć (uczestników odbierają opiekunowie)