Wychowanek Shark Rudna na podium mistrzostw świata

481

W lipcu cieszył się ze znakomitego startu w Mistrzostwach Starego Kontynentu, a dziś może powiedzieć, że jest spełnionym pływakiem podczas mistrzostwa świata w stolicy Peru – Limie. Szymon Misiak, podopieczny Andrzeja Pakuły z klubu Shark Rudna, wywalczył złoty medal.

Prosto z mistrzostwa świata – Szymon Misiak ze złotym medalem!

Za nami Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu. Podczas ostatniego dnia tych wyjątkowych zawodów, sztafeta 4x100zm mężczyzn zdobyła złoty medal. Jednym z uczestników tej sztafety był Szymon Misiak, który płynąc na ostatniej zmianie uzyskał znakomity czas 49.94s, łamiąc pierwszy raz w życiu granicę 50s.

Oprócz startu w sztafecie, podopieczny trenera Andrzeja Pakuły płynął również w konkurencji 50m stylem dowolnym zajmując 9 miejsce oraz 50m stylem motylkowym 10 miejsce.

Szymon wraz z trenerem Andrzejem Pakułą

Po wspaniałych Mistrzostwach Europy, gdzie zajął 6 miejsce w konkurencji 50m st. dowolnym ze znakomitym czasem 22.77s a do rekordu Polski zabrakło zaledwie 6 setnych sekundy, była to kolejna wielka impreza dla Szymona. Będąc jednym z najmłodszych uczestników obydwu imprez, udowodnił jak ogromny potencjał w nim drzemie, jednocześnie dając sztabowi trenerskiemu i kibicom wiele powodów do radości, a doświadczenie, które zebrał pozwoli mu na osiąganie wyznaczonych celów w przyszłym sezonie.