Wybrano firmę, która dokończy S3! Ma na to rok

15910

Wiemy już, kto dokończy budowę odcinka S3 z Lubina do Polkowic! Od chwili podpisania umowy wykonawca będzie miał rok na wykonanie prac. Czy tym razem obędzie się bez problemów, przekonamy się wkrótce.

– Oferta złożona przez konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe (lider), Masfalt oraz Drogomex, okazała się najkorzystniejsza w przetargu na dokończenie prac na odcinku S3 pomiędzy węzłami Kaźmierzów i Lubin Północ. Wartość oferty to około 228,4 mln zł – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań i zakończeniu kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, zostanie podpisana jeszcze w czwartym kwartale 2019 r. Wykonawca, zgodnie z deklaracją złożoną w ofercie, na realizację zadania będzie miał 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, z wyłączeniem okresu zimowego – dodaje.

Do wykonania pozostało około 25 proc. prac przewidzianych w pierwotnym kontrakcie. Nowy wykonawca będzie musiał m.in. dokończyć budowę drogi ekspresowej – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny – oraz węzłów Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ. Ponadto trzeba będzie też dokończyć budowę 25 obiektów inżynierskich, wykonać systemy odwodnienia i urządzenia ochrony środowiska. Wykonawca będzie musiał uzyskać również decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i oddać trasę do ruchu.

źródło GDDKiA

Ten odcinek S3 okazał się pechowy. Kierowcy, którzy jeżdżą z Lubina do Polkowic – niektórzy codziennie – nie przebierają w słowach, ponieważ od dawna muszą korzystać z drogi tymczasowej. Przypomnijmy, że S3 miała zostać oddana do użytku w czerwcu ubiegłego roku. W kwietniu 2019 po ogromnych opóźnieniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozwiązała umowę z konsorcjum firm, których liderem było Salini. Przetarg na dokończenie drogi został rozpisany 19 czerwca, a 9 września otwarto oferty. Dziś dowiedzieliśmy się, którą firmę wybrała Dyrekcja.