Wybrali kolejnego wykonawcę

2289

Ścinawski samorząd wybrał wykonawców budowy sieci sanitarnej w Dłużycach oraz Dziewinie. Nadal trwa weryfikacja ofert obejmujących wsie Buszkowice i Przychowa. To dopełnienie jednej z największych i najważniejszych inwestycji tej gminy. Kilkanaście dni wcześniej odpisano kontrakty na budowę kanalizacji w pierwszych sześciu miejscowościach.

Kanalizacja ma powstać w sumie w 14 miejscowościach. Gmina Ścinawa pozyskała na tę inwestycję prawie 60 mln zł unijnego dofinansowania. Na początku listopada podpisano kontrakty na budowę kanalizacji w pierwszych sześciu wsiach: Dziesław, Ręszów, Sitno, Parszowice, Zaborów i Wielowieś. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Teraz wybrano firmę, która zajmie się budową kanalizacji w kolejnych miejscowościach, chodzi o Dziewin i Dłużyce. Prace wykona konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy.

Nadal trwa procedura wyłaniania wykonawcy budowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w miejscowościach Buszkowice oraz Przychowa.

Poniżej plan gminy Ścinawa z aktualnymi informacjami dotyczącymi kanalizowania obszarów wiejskich i realizacji projektu „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa”, na który ścinawski samorząd pozyskał blisko 60 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.