Wyborna forma przed pucharami!

201

Ósma wygrana z rzędu Mistrzyń Polski! Tym razem w hali RCS piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wysoko MKS PR Urbis Gniezno 40:24 (21:12). To dobry prognostyk przed niedzielnym starciem w europejskich pucharach.

Mistrzynie Polski rozpoczęły spotkanie znakomicie, dosłownie tłamsząc rywalki. Dość powiedzieć, że zawodniczki Zagłębia w sześć minut rzuciły siedem bramek, a w tym czasie nie straciły żadnej. Pierwsze trafienie przyjezdnych miało miejsce w ósmej minucie, za sprawą Moniki Łęgowskiej. Rozpędzone lubinianki nie pozwalały rywalkom podjąć równorzędnej walki i szybko dorzucały kolejne bramki. Po kwadransie na tablicy wyników było 11:4 dla Miedziowych, które cały czas były czujne, mając na uwadze ostatni wyczyn beniaminka w starciu z wiceliderem z Lublina. Mistrzynie Polski były skupione przez cały czas i po dwudziestu minutach wygrywały już różnicą dziesięciu bramek – 17:7. Do przerwy wynik brzmiał 21:12, co oznaczało, że Zagłębie było bardzo blisko ósmej ligowej wygranej z rzędu.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej utrzymywały wysoką przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Miedzowe ani przez moment nie pozwoliły rywalkom na złapanie oddechu. Obroną miejscowych dowodziła Joanna Drabik, kolejne bramki notowały rozgrywające i skrzydłowe, w tym najskuteczniejsza Adrianna Górna. W ostatnim kwadransie Mistrzynie Polski zaczęły jeszcze powiększać i tak bardzo wyraźną przewagę. Lubinianki bawiły się grą i zdobywały kolejne bramki. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania było już 34:20. W ostatnich minutach na placu gry pojawiła się Wiktoria Kocińska. Wychowanka Zagłębia zdobyła swoje pierwsze bramki w PGNiG Superlidze, a Miedziowe wygrały różnicą szesnastu trafień.

Już w niedzielę Zagłębie rozegra kolejny domowy mecz. Tym razem mistrzynie Polski w ramach trzeciej rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej zmierzą się z chorwacką Podravką Koprivnica. Spotkanie w hali RCS rozpocznie odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00.

MVP meczu: Adrianna Górna
MVP Gniezna: Malwina Hartman

MKS Zagłębie Lubin – MKS PR Urbis Gniezno 40:24 (21:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Zima – Drabik 5, Matieli 4, Górna 9, Bujnochowa 6, Michalak 5, Galińska 5, Sustkova 3, Kocińska 2, Milojević 1, Pankowska.

Urbis: Hoffmann, Konieczna, Cieślak – Nurska 8, Świerżewska 1, Giszczyńska 1, Guziewicz 1, Siwka, Chojnacka, Widuch, Matysek, Kuriata, Łęgowska 6, Hartman 5, Kaczmarek 2.