Wśród najlepszych w Polsce

347

Młode zawodniczki Klas Siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie walczyły w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw Polski Dzieci w Mini Piłce „czwórek” dziewcząt, który przez trzy dni odbywał się w Głuchołazach. Ostatecznie reprezentantki naszego naszego miasta uplasowały się na 15. miejscu w kraju. Cieszyć powinien jednak sam historyczny udział w tak prestiżowej imprezie.

W turnieju w Głuchołazach rywalizowały mistrzynie poszczególnych województw. Dolny Śląsk reprezentowała grupa dziewcząt z SP nr 12 w Lubinie, spośród których prawie wszystkie to piątoklasistki, czyli zawodniczki o rok młodsze od swoich boiskowych rywalek.

Skład drużyny: Aleksandra Linkowska, Natalia Skowron, Hanna Hadalska, Amelia Marciniak, Dafne Pytka, Michalina Czajkowska, Kornelia Dańczuk, Hanna Maciejewska, Maja lwanicka, Iga Furtak.

– To był udany turniej z kolejnym dużym ładunkiem doświadczeń i sportowych emocji na imprezie najwyższej rangi Widać że drużynie towarzyszą uśmiechy oraz wspaniała atmosfera – mówi Przemysław Cedro, jeden z trenerów młodych siatkarek. Sztab szkoleniowy uzupełnili: Anna Mowczan i Przemysław Napora.

– Myślę, że biorąc pod uwagę młody wiek naszych zawodniczek, za rok będziemy walczyć o wyższe lokaty – uważa Przemysław Napora.

Prócz zmagań i emocji sportowych organizatorzy zapewnili uczestniczkom też dodatkowe atrakcje, jak np. płukanie złota, lodowe pyszności czy dyskoteka plenerowa.

Mistrzostwo Polski zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi.

Fot. Archiwum klubu


POWIĄZANE ARTYKUŁY