Wspólnym biwakiem podsumowali harcerski rok

110

Biwak w mieście? Czemu nie. W miniony weekend w parku Leśnym odbyło się harcerskie zakończenie roku 2021/2022. Ponad 70 harcerzy rozbiło tam namioty i podsumowało rok harcerski.

– Zaczęliśmy jednak od rzeczy przyjemniejszych, czyli popularnej wśród harcerzy gry ślimak, która sprawdziła naszą wiedzę ogólną o harcerstwie i naszym hufcu. Po obiedzie, który od niektórych jednostek wymagał umiejętności rozpalenia ogniska i gotowania na prawdziwym ogniu, przeszliśmy do gry – opowiada przewodniczka Marta Wrześniak-Kuncik z ZHP Lubin.

Każda drużyna musiała znaleźć w parku punkty, na których odbywały się różne konkurencje. – Dzięki gościom z oratorium nauczyliśmy się robić miecze z balonów oraz tańczyć, rzucaliśmy starym trepem do celu, gonił nas głaz, a uciec przed nim można było tylko wąską szczeliną, przypomnieliśmy sobie jak się skacze na skakance, eksperymentowaliśmy i każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać pamiątkową plakietkę – wylicza Marta Wrześniak-Kuncik z ZHP Lubin.

Ten długi i bardzo gorący dzień zakończyło obrzędowe ognisko, na którym mówiliśmy o tym co nas łączy i rozmyślaliśmy o nadchodzących obozach. W niedziele po śniadaniu odbył się apel, który podsumował współzawodnictwo jednostek.

– Jeszcze raz gratulujemy 11 DH „Luna” i jej drużynowej phm. Karolinie Cych za otrzymanie tytułu wzorowej jednostki i wzorowej drużynowej oraz 1 WDH „Per Aspera Ad Astra” i pwd. Izabeli Skrzyniarz za tytuł wzorowej jednostki i drużynowej. Dziękujemy też pozostałym jednostkom za udział we współzawodnictwie i życzymy powodzenia w przyszłym roku harcerskim – podsumowują harcerze.

Fot. ZHP Lubin