Wrocław poległ na własnym terenie

13

Podopieczni Zygmunta Woźniczki grający w lidze Młodzików, rozgromili na wyjeździe Śląsk Wrocław, 31:19. Do 10. minuty spotkania, pojedynek był dość wyrównany, później warunki dyktowali szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin.

Lubinianie zdawali sobie sprawę, że Wrocław na własnym terenie jest zespołem bardzo zadziornym i łatwo swojego parkietu nie oddaje. Faktycznie tak było przez pierwsze dziesięć minut rywalizacji. Wtedy na tablicy widniał wynik 6:6. Jednak już po chwili na prowadzenie wyszła ekipa z Lubina. 7:6, 8:6 i do przerwy 15:11.

W drugiej odsłonie rozgrywki, miedziowi zdobywali coraz więcej punktów, a Wrocław gonił wynik. Ostatecznie pokonali zespół ze stolicy Dolnego Śląska różnica 12 bramek. – Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków. Zwłaszcza od dziesiątej minuty. Dobrze grająca obrona i skuteczne kontry – podsumował mecz Zygmunt Woźniczka, szkoleniowiec Młodzików MKS Zagłębia Lubin.