Wracają wakacyjne Koncerty w Altanie

898

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wracają niedzielne Koncerty w Altanie. Pierwszy odbędzie się już 3 lipca. Zaśpiewa Sylwia Pogwizd. Wstęp jak zwykle jest bezpłatny.

Źródło CK Muza

Wakacyjne koncerty pod chmurką w parku za Muzą to wieloletnia tradycja. Muzyki w plenerze jak zwykle będzie można słuchać w każdą lipcową i sierpniową niedzielę oraz jedną wrześniową. Występy zawsze rozpoczynać się będą o godzinie 18, a wstęp na nie będzie bezpłatny.

W najbliższą niedzielę, 3 lipca, w altanie wystąpi Sylwia Pogwizd – niezwykła wokalistka obdarzona pięknym głosem, często porównywanym do głosu Anny German. Jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Z zawodu jest stroicielem pianin. Jako niewidoma piosenkarka swoje pierwsze kroki na scenie stawiała jako nastolatka, podczas licznych festiwali dla osób niewidomych. Żyje muzyką, co słychać w każdym śpiewanym przez nią utworze. Śpiewa dla wszystkich. Koncertuje w ośrodkach kultury, ale śpiewa także na deptakach czy nadmorskich promenadach, przyciągając swoim głosem tłumy przechodniów.

Sylwia Pogwizd (fot. materiały CK Muza)

W kolejne niedziele w parku za Muza wystąpią: Ida Tamara Zgórska i przyjaciele (10 lipca), Magdalena Lechowska z „Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco – Poema Flamenco” (17 lipca), Janusz Cedro z przebojami polskiej muzyki rozrywkowej lat 60. i 70. (24 lipca), Mythos z programem „Grecja raz jeszcze” (31 lipca), Kolorowe Gitary z przebojami Czerwonych Gitar (7 sierpnia), Grosza & Marek Tutko z „Karpackie Ethno-Jazz” (14 sierpnia), Asocjacja Starych Łosi (21 sierpnia), Retrospekcja z koncertem poświęconym Annie Jantar (28 sierpnia) oraz Lub Jazztet i Berenika Ziąber (4 września).

Oprócz koncertów w niektóre niedziele w altanie gościć będą teatry ze spektaklami dla dzieci. Przez całe wakacje odbędzie się pięć przedstawień. Zawsze rozpoczynać się będą o godz. 12. Wstęp będzie bezpłatny.

Najbliższe przedstawienie zaplanowano na 10 lipca. Wtedy to w parku za Muzą wystąpi Prym Art ze spektaklem „Bajkowy świat Smerfów”.

24 lipca Teatr Uszyty z Krakowa wystąpi z przedstawieniem „Ananas”. 31 lipca najmłodsi obejrzą „Bajkomat” Teatru Gry i Ludzie z Katowic. 14 sierpnia wystawiona zostanie „Magiczna fasola” Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, a 28 sierpnia „Frania recykling, cztery żywioły i ekodancing” Teatru Katarynka.

Więcej informacji ckmuza.eu.