Wpadła w poślizg i wylądowała w rowie

6103

Szczególnie o poranku i o zmroku na drogach panują teraz szczególnie trudne warunki – przekonała się o tym 20-letnia mieszkanka naszego powiatu, która swoją podróż samochodem zakończyła w rowie.

Sytuacja miała miejsce na drodze relacji Dłużyce-Ścinawa. 20-latka wpadła w poślizg, nie zapanowała nad autem i wjechała do rowu. – Na szczęście, oprócz niegroźnych potłuczeń, nic jej się nie stało – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Takich zdarzeń lubińscy policjanci obsługują ostatnio coraz więcej, ponieważ warunki na drogach są teraz wyjątkowo niekorzystne. Opady deszczu i śniegu, które towarzyszą nam w ciągu ostatnich dni, utrudniają prowadzenie samochodu. Na drogach jest ślisko, zwłaszcza na zakrętach. W nocy i rano bywają one pokryte lodem.

– Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. Niestosowanie się do tego przez kierowców, jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem swoim samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut, by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze – podsumowuje asp. sztab Serafin.