Worek medali lubińskich łyżwiarzy i łyżwiarek

382

To był udany i pełen emocji weekend dla zawodniczek i zawodników Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, którzy startowali w dwóch ważnych imprezach. W obu poszło im świetnie, czego najlepszym dowodem są wywalczone medale.

W Mistrzostwach Polski Juniorów na torze krótkim w Krynicy Zdroju nasze miasto reprezentowały: Laura Michalska i Alicja Tomczak. Pierwszej z nich przypadł w udziale srebrny medal w biegu na 1000 metrów oraz 4. miejsce w biegu na 1500 metrów. Obie zawodniczki wywalczyły także brązowe medale dla Dolnego Śląska w sztafecie. W drużynie wystąpiła również Nicolla Kamińska, reprezentantka klubu UKS Orlica Duszniki-Zdrój.

Natomiast w Mistrzostwach Polski Młodzików na torze długim do rywalizacji przystąpili: Hanna Papis, Olimpia Nowak, Lena Budzan, Aleksander Dalz, Pola Biłyk, Wiktoria Dudek i Lena Weryszko. Trzy pierwsze spośród wymienionych zwyciężyły w biegu drużynowym kobiet. Brązowy medal w biegu drużynowym mężczyzn zdobył Aleksander Dalz, który biegł razem z kolegami z Dusznik-Zdroju i Kłodzka.

Indywidualnie Olimpia Nowak może się poszczycić aż czteroma medalami: złotym na 500 metrów, srebrnym na 1000 metrów i dwoma brązowymi (na 1,5 km i w wieloboju). Brąz wywalczyła również Lena Budzan w biegu na 500 metrów.

Do podium niewiele zabrakło Hannie Papis, która ostatecznie uplasowała się na 4. miejscu w biegu na 500 metrów. Wiktoria Dudek była 5., a Lena Weryszko 13. w biegu masowym. Pola Biłyk została sklasyfikowana na 33. pozycji w wieloboju, a Aleksander Dalz był 8. w biegu na 500 metrów.

W rywalizacji wzięło udział prawie 60 dziewczynek.

– Dziękujemy Wam za ogrom pracy, poświęcenie i walkę – mówi trenerka Natalia Czerwonka.