Wokalny sukces lubinianki

1025

Lubinianka Oliwia Stefanowska wygrała 16. Ogólnopolski Konkurs na Interpretacje Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany”. W wokalnych zmaganiach wzięły udział 43 osoby w dwóch kategoriach wiekowych.

„Oceany” to inicjatywa Ośrodka Kultury w Niemodlinie pod patronatem Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Biorą w niej udział soliści w wieku 13-24 lata. Jak przyznała Oliwia Stefanowska,

43 osoby w dwóch kategoriach wiekowych zaprezentowały się podczas. Lubinianka, która zadebiutowała w konkursie, zaprezentowała utwór „Nim wstanie dzień”. Jak sama przyznaje, na co dzień śpiewa twórczość Agnieszki Osieckiej.

– Bardzo poruszają mnie jej teksty, dlatego chcę to śpiewać. Piękna twórczość, piękne słowa, z dużym przekazem, bardzo schowane pod różnymi kontekstami i metaforami. Jeśli bardzo wczytamy się w nie, jest warto – powiedziała w krótkiej rozmowie z organizatorami Oliwia Stefanowska, która występuje w Narodowej Orkiestrze Dętej w Lubinie.

Oliwia Stefanowska uczęszcza obecnie do 2. klasy Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Jej opiekunem muzycznym jest Natalia Lubrano. Dodajmy, że miesiąc temu lubinianka zwyciężyła Ogólnopolski Konkurs Na interpretację piosenek Grzegorza Ciechowskiego we Wrocławiu.

Fot. Archiwum Oliwii


POWIĄZANE ARTYKUŁY