Wojownik taekwon-do z Lubina na podium

266

Przez kilka dni w Rybniku odbywał się krajowy championat seniorów Taekwon-do. Do rywalizacji stanęło 146 sportowców z 26 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do.

Gospodarzem zawodów był Rybnicki Klubu Taekwon-do Feniks-Arete. Patronat nad zawodami objął Pan Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika. Walka była twarda i w odróżnieniu od MP juniorów młodszych, które tydzień wcześniej odbywały się w Nowej Rudzie, sędziowie pozwolili na mocny kontakt. Wśród startujących mieliśmy reprezentanta Klubu Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do z MDK w Lubinie,  Patryka Łukasiewicza, który startował w walkach do 70 kg.

Nasz zawodnik w pierwszej walce pokonał Artura Osuchowskiego z Wojownika Kłobuck. W drugiej rundzie minimalnie uległ, późniejszemu zwycięzcy całej kategorii wagowej Kamilowi Dobrowolskiemu z  WSKT Wrocław. W dalszej części rywalizacji, brał udział w repasażach,  gdzie wygrał z Kacprem Bąkiem z Dragona Janów, następnie z Piotrem Spyrą z GKT Gdańsk i Pawłem Dziewiszem  z WSKT Wrocław i stanął na najniższym miejscu podium. Lubinianin wrócił do domu z brązowym medalem. – Przypomnę, w ubiegłym roku Patryk był w finale kategorii i zdobył srebrny medal w wadze do 70kg. Zgodnie z regulaminem sportowym PZTKD do Mistrzostw Polski Seniorów kwalifikuje się szesnastu najlepszych zawodników z rankingu, po dwóch zawodach ogólnopolskich, Pucharze Polski i Grand Prix Polski – puentuje Waldemar Dolecki, KKSW Lubin.