Wojownicy taekwon-do w Rybniku

27

W Rybniku odbyło się Grand Prix Polski Juniorów, Seniorów i Seniorów Starszych Taekwon-do. Do rywalizacji przystąpiło 39 klubów. Łącznie w konkurencji układów, walk i technik specjalnych startowało 280 zawodników.

Klub Taekwon-do z MDK podczas GP w Rybniku, reprezentowało 7 zawodników: 1 senior starszy (+35 lat) Wojciech Ostański 2 seniorów (Gaweł Szczęsny, Marcin Półtorak)i 4 juniorów (Anita Zarzycka, Angelika Jesionka, Patryk Łukasiewicz i Oskar Ostański).

Nasza reprezentacja zdobyła 5 medali. W kategorii juniorów na podium stanęła, Angelika Jesionka III miejsce w walkach powyżej 65kg i Patryk Łukasiewicz II w walkach do 56kg. Gaweł Szczęsny zdobył srebro w układach III Dan seniorów, a kategorii seniorów starszych Wojciech Ostański przywiózł z Rybnika dwa krążki, brąz w układach i srebro w walkach do 78kg. O krok od medalu na miejscach 5-6 zakończył rywalizację Gaweł Szczęsny w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 70kg seniorów. Kolejnym sprawdzianem dla naszych zawodników będą Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików, które odbędą się 5 kwietnia w Bystrzycy Kłodzkiej.